Pişirme Çeşitleri

Pişirme Çeşitleri

Emme Yöntemi

  • Tartı aleti veya sıvı ölçme aleti kullanmanıza gerek yoktur. Yalnız 1 su bardağı kullanabilirsiniz. Bir ölçü pirince 2 ölçü sıvı (su) koyabilirsiniz. Ağzına kadar dolu standart bir bardak yaklaşık 4 porsiyon ham pişmemiş pirinç için yeterli olacaktır.
  • Ocağın altını kısın, kaynatın ve tencerenin kapağını kapatın. Öneriler: Pişme zamanına kadar pirinci pişmeye bırakın. pişirme süresi.
  • Pirinç pişip daneler tamamen suyunu çektiği zaman pirincin üzerinde buhar delikleri görülebilir. Çatalla kabartın ve servis yapın.

PÜF NOKTASI
Ağzına kadar doldurulmuş bir su bardağı ham pirinç, 2-4 porsiyon pişmiş pirinç verir.

Serbest Kaynatma Yöntemi

  • 1,4 litre sıvıyı geniş bir tencereye koyun. 4 porsiyonluk 1 su bardağı pirinci ilave edin. Kaynama noktasına getirin ve tencerenin ağzını açık tutarak pişme zamanına göre kaynatın.
  • Piştiği zaman tel süzgeçten suyunu süzün.

PÜF NOKTASI
Çok yüksek standartla üretildiği için Amerikan Pirinci çok temiz bir üründür. Pişirmeden evvel veya piştikten sonra pirinci yıkamanıza gerek yoktur. Yıkamak çok değerli besin maddelerinin kaybına neden olur. Çeşitli pirinçlere ait metotları, ölçüler ve pişme zamanı için pirinç pişirme rehberini kullanın

Mikrodalga Yöntemi

  • Absorpsiyon yöntemi ölçülerini kullanarak, pişireceğiniz miktarda pirinci, derin cam, seramik veya mikrodalga kabına koyun. Kapağını örtün. Bir kere karıştırın ve önerilen süre boyunca tam sıcaklık ayarında pişirin. Tabağı mikrodalga fırından çıkarın, kapağını açmadan 10 dakika bekletin. Kapağını kaldırın ve servis etmeden önce pirinci kabartın.

PÜF NOKTASI
Pişmiş pirinci "açık dondurma" yöntemiyle tek porsiyon halinde dondurun. Pirinci kupalara doldurun ve fırın tepsisine ters kapatarak boşaltın. Donduğunda, dondurucu torbalarına alın. Pirinç tanelerinin birbirine yapışmasını engellemek için, pişmiş pirinci fırın tepsisine koyun ve ince bir tabaka halinde yayın. Pirinç donana kadar dondurucuda bekletin. Daha sonra pirinci dondurucu torbalarına "dökün".